Kalite Testleri

QLabel Kalite Testleri


Pazara sunulacak bir ürünün birçok nedenle bir dizi testten geçirilmesi gerekmektedir. Her şeyden önce bir ürünün hedef kitlesi için kabul edilebilir olması ve kalite beklentilerini karşılaması gerekir.

Kalite Testleri

Müşteri memnuniyetini sağlamak ve satış yapabilmek için bir ürünün, amacını ve bir takım gereklilikleri yerine getirebilmesi gerekir. Üretici firmalar, bir ürünün, perakende raflarına çıkmadan önce sıkı testlerden geçmesini sağlayarak, bu ürünlerin müşteri memnuniyeti sağlayacağından ve müşteri sadakati yaratacağından emin olmaktadır.

Ürünün üstün kalitesini ve işlevselliğini diğerlerine kıyasla kanıtlamak, ancak bu testler ile sağlanmaktadır. Herhangi bir ürün satışa çıkmadan önce, tamamen güvenli olduğu kanıtlanmalıdır.

Kapsamlı ürün testlerinin bir nedeni de, ürünün ilgili tüm yasal düzenlemelere uygun olduğundan emin olmaktır. Çoğu durumda, ürün test sonuçları, bir ürünün yasal düzenlemelere uygun olduğunun ve tüketiciler için güvenli olduğunun geçerli kanıtı olarak görülmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlarda, ürünlerin kaliteli ve yüksek performanslı olduğundan emin olmak için, sektör bazında modern test yöntemleri uygulanmakta ve çağdaş test ekipmanları kullanılmaktadır.

QLabel kalite etiketi taşıyan ürünler, başlıca şu testlerden geçirilmektedir: performans ve işlevsellik testi, dayanıklılık testi, güvenilirlik testi, güvenlik testleri ve prototip testi ve analizi.

Ancak bu testleri geçen ürünlere QLabel kalite etiketinin iliştirilmesine izin verilmektedir.

Laboratuvarlarımızda, ev aletleri ve tekstil ürünlerinden endüstriyel cihazlara kadar son derece karmaşık ürün test hizmetleri verilmektedir. Bu testler ile ürünler tüketici pazarına girmeden önce üretici firmaların ve tüketicilerin ihtiyacı olan güveni vermek için tasarlanmıştır.

Esas olarak QLabel kalite testleri yapılan başlıca ürün grupları bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla şunlardır:

  • Otomotiv ürünleri
  • Temizlik ürünleri
  • Kozmetik ürünleri
  • Tıbbi ürünler
  • Dekorasyon ürünleri
  • Tekstil ürünleri
  • Elektrikli cihazlar
  • Elektronik cihazlar
  • Gıda ürünleri

Kuruluşumuz, yılların getirdiği tecrübe ve birikime dayanarak, çok sayıda belgelendirme hizmeti yanı sıra test, analiz, ölçüm ve değerlendirme hizmetleri vermektedir.

Bu çalışmalarda gücünü, deneyimli çalışan kadrosu ve gelişmiş teknolojik imkanlardan almaktadır ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara dayanılmaktadır.

Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara QLabel kalite etiketi hizmetleri de sunmaktadır.